KMNL Dubrovnik 10. travnja 2021.

[IZVJEŠTAJ 6. KOLA]

Sv. Mihajlo (Lapad 2) – Sv. Marija Magdalena (Mandaljena) 2:3 (0:1)Strijelci: 0:1 M. Franić, 1:1 M. Matana, 1:2 T. Soldić, 1:3 T. Soldić, 2:3 I. Koprivec Izvještaj: Mandaljena je opravdala ulogu favorita, no tko je gledao utakmicu iznenadio se s kolikim mučenjem je Mandaljena odradila ovu utakmicu koju su u njihovim redovima najavljivali kao laki zalogaj. Ipak, na kraju upisana tri boda i guranje u sredinu tablice i hvatanje priključka s ostalim ekipama. Sve je lijepo procvjetalo kad je povratnik Franić zabio uvodni pogodak i s tim zgoditkom se otišlo na poluvrijeme. S početkom drugog poluvremena, hladan tuš za Mandaljenu… Matana je matirao Šilježara, kojemu naravno pozicija nije među vratnicama, no to ne umanjuje vrijednost Mataninog pogotka i rezultat je 1:1 i mala napetost raste u redovima Mandaljene. Onda se po tko zna koji put ove sezone ukazao Soldić koji je, budimo iskreni, imao lagan posao pred golom nakon što mu je Šilježar dva puta u razmaku od nekoliko sekundi servirao dvije sjajne lopte pred gol i tako odveo Mandaljenu na dva gola prednosti. Pokušali su mladići s Mihajla stisnuti jače, Koprivec je na kraju uspio pogoditi, no nažalost za totalni povratak je bilo prekasno.

Odlična utakmica za uvod u današnje kolo.~Presveti Spasitelj (Mokošica) – Sv. Mihajlo (Lapad 1) 2:1 (1:0)Strijelci: 1:0 K. Sentić, 1:1 N. Ničetić, 2:1 P. ŠevoIzvještaj: Sunčan dan, a crnilo na Mihajlu. Danas ih je bez bodova ostavio “dark horse” lige župa Presvetog Spasitelja koja bez bitnih pojedinaca Azinovića i Bjelopere, sa Sentićem i Pitarevićem u zamjenjenim ulogama i naravno pojačana ša mokošičkim zetom Perom Ševom, odnosi put Mokošice puni plijen s Ilijne glavice. Krenulo je bajkovito za Mokošicu. Kristijan Sentić nakon sjajnog dubinskog pasa iz obrane, matirao je Pergjonija na vratima i već u ranoj fazi utakmice doveo svoju momčad u prednost. Do kraja poluvremena, utakmicu je obilježila i nesretna ozljeda mlađeg Peraice koji je morao nošen napusititi igralište i ovim putem mu želimo brz oporavak i povratak na teren. Drugo poluvrijeme je bilo izjednačeno. U egal svoju ekipu vraća Ničetić, a par minuta nakon Kristijan Sentić dobija drugi žuti karton zbog ometanja igre. Pokušao je Lapad opsadom ugroziti gol Pitarevića, no nije uspio unatoč tome što je pune dvije minute Mokošica igrala s igračem manje. I kad se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Pero Ševo pogotkom iz slobodnjaka uz odbijanac zabija povratnički pogodak i rješava pitanje pobjednika na ovoj utakmici. Super bitni bodovi u nastavku traženja play offa za Mokošicu, a u sljedećem kolu čeka ih Sv. Obitelj koja im sigurno neće tek tako prepustiti bodove i veliki je favorit u toj utakmici. Sv. Mihajlo u ponoru, tri poraza u nizu, a sljedeće kolo idu na noge Rožatu koji je u naletu i koji je trenutno u najboljoj formi ako gledamo posljednjih 5 kola (4 pobjede, utakmica manje)

.~Sv. Petar (Boninovo) – Sv. Križ (Gruž 2) 9:2 (4:1)Strijelci: 1:0 B. Tomović, 2:0 H. Oreč, 3:0 H. Oreč, 3:1 M. Prkoča, 4:1 Z. Perić, 5:1 L. Barčot, 6:1 B. Tomović, 7:1 M. Radić, 8:1 I. Perić, 8:2 B. Brčić, 9:2 Z. PerićIzvještaj: Izgleda da izostanak najbitnijih karika Markovića, Curića, Perovića i Milića ipak nije toliko potresla Marina Kovačića i njegove pulene koji su bez pardona sprašili devetku mladim Gružanima. Jednosmjerna utakmica od početka, na kraju je rezultirala katastrofom Gružana, a svoju minutažu su danas itekako opravdali braća Perić, Barčot i Radić. Legendarni Kova je istaknuo kako će i u budućnosti računati na njih malo više u bitnijim utakmicama, a kao odgovor na pitanje koji je glavni razlog zašto ih zapravo ne koristi više, izjavio je da ne treniraju redovno s ekipom. Nećemo ulaziti u unutarnje razmjerice ekipe, no vjerujemo da je sve pod kontrolom. Treba nadodati kako su Gružani danas bili i bez svoje prve oštrice i najbitnijeg igrača Antonia Benussija koji bi im u ovoj utakmici sigurno dobro došao kao lider i netko tko će imati odgovor na ubojite kontre Boninova, a svi već dobro znamo što se događa kad Boninovu date priliku za kontranapad. Gruž sad čeka težak raspored, dok Boninovo dočekuje Mandaljenu i lovi play off.

~Sv. Križ (Gruž 1) – Sv. Obitelj (Nova Mokošica) 0:0 (0:0)Izvještaj: Dugo iščekivani derbi opravdao je svoja očekivanja. Odlična utakmica, vrlo disciplinirana i korektna. Jedino što je nedostajalo to su bili golovi, no treba pohvaliti vratare Perića i Jurišića na sjajno odrađenom poslu. Valja istaknuti prilike u drugom poluvremenu koje su mogle odlučiti utakmicu. Prvo je Bogdanović proigrao Tikvicu koji je izašao sam na Jurišića, pucao, no Lujo bravurozno skida loptu i šalje je u korner. I onda kad smo mislili da će završiti mirno i izjednačeno, što je na kraju i bio najpravedniji ishod ove utakmice, Bogdanović griješi u predaji kao zadnji igrač, Marinović mu krade loptu, puca po sredini, ali Perić ostaje hladan i brani taj udarac koji je mogao odvesti utakmicu na mlin Gruža. Utakmica vrijedna vrhunskih epiteta, gdje se igrao fenomenalan nogomet u prijateljskom i korektnom tonu. Utakmica koja je sigurno uvertira sljedećim utakmica ove dvije ekipe. Nova Mokošica igra drugi susjedski derbi ove sezone protiv, kako starješine vole reći, jedine i prave Mokošice, dok Gružani seriju teških utakmica završavaju utakmicom protiv Katedrale koja će sigurno imati motiv više s obzirom da su daleko od Gružana i da love play off.

~Sv. Ilar (Mlini) – Velika Gospa (Rožat) 0:7 (0:4)Strijelci: 0:1 L. Bogdanović, 0:2 T. Drašković, 0:3 T. Drašković, 0:4 L. Bogdanović, 0:5 L. Bogdanović, 0:6 M. Monković, 0:7 L. BogdanovićIzvještaj: Iako u krnjem sastavu kako to oni običavaju, Rožat nastavlja s vrhunskom formom. Danas je stradao fenjeraš, Mlini, koji su također imali izostanak trenera/igrača/kapetana/sportskog direktora/predsjednika/nadzornika/profesora/doktora Mara Sambraila bez kojeg ova ekipa nažalost igra bezglav nogomet i ne stvara puno prilika, ali i još par igrača koji bi sigurno na svoj način posolili ovu utakmicu. Danas smo na KMNLu dobili još jednog pokeraša, Lea Bogdanovića, koji je na svom debiju upisao četiri pogotka i sigurno će uz Vidaka u nastavku sezone biti jedna od najbitnijih karika Rožata koji igra moćno, ali mora se naglasiti jako neozbiljno, što će ozbiljnije ekipe naravno kazniti. Debitirao je danas i Drašković sa dva pogotka, dok je sjajan nastup okrunio kapetan i senator, najdugovječniji u redovima Rožata, Marin Monković. Zabio bi Rožat još koji pogodak da opet danas na vratima nije bio sjajni Krešo Neonka koji je uspio ukrotiti što se ukrotiti moglo. Gdje su nestali Mlini koji su prošle sezone bili “dark horse” lige? Hoće li se uspjeti oporaviti u nastavku sezone i donijeti don Miljenku u župni ured koji bod, ostaje nam za vidjeti…

~Sv. Andrija (Pile) – Velika Gospa (Katedrala) 1:5 (0:2)Strijelci: 0:1 A. Dragić, 0:2 L. Konjevod, 0:3 M. Vidoš, 0:4 A. Dragić, 1:4 P. K. Kačić, 1:5 M. VidošIzvještaj: Topla-hladna igra Sv. Andrije, a furiozna igra nošena nezaustavljivim Antoniom Dragićem donijela je Katedrali nova tri boda i priključak gornjem dijelu tablice. Od samog početka utakmice Katedrala je imala inicijativu što su i opravdali s dva gola (Dragić i Konjevod). U nastavku utakmice, Vidoš i još jednom Dragić su povećali prednost nad danas nezainteresiranim mladićima Sv. Andrije od kojih smo bez obzira što igraju protiv svoje seniorske ekipe, očekivali više, pogotovo nakon osam pogodaka protiv Mandaljene prošlo kolo. Smanjio je kasnije Kačić na 1:4, a pobjedu je potvrdio Vidoš svojim drugim pogotkom na utakmici. Katedrala očito s pola snage zbog fokusa pojedinaca na Ghetto ligu koju igraju paralelno s katoličkom ligom, ali i moguće zbog čuvanja pojedinaca za sljedećih par kola u kojima idu na sve ili ništa. Čekaju ih tri teže utakmice redom protiv mlađeg Mihajla kao uvertira i onda Gruža i šećer na kraju protiv Boninova u kojima moraju pobjediti ako žele igrati play off i braniti prošlosezonski naslov.Uskoro idu i sažeci koje smo snimali iz VAR sobe, trenutno su u fazi montaže…KMNL Dubrovnik